می 25, 2024

ازدواج با همکار این مزایا و معایب را به همراه دارد

به گزارش اقتصاد آنلاین، یک مطالعه در بریتانیا گزارش کرد که 74% کارمندان اداره که بین سنین 25 تا 34 سال بودند اظهار کردند درگیر رابطه عاطفی با همکارشان شده اند. تحقیقات مشاوره ازدواج نشان می دهد ما به افرادی که شبیه ما هستند گرایش داریم و هر چه این شباهت بیشتر باشد احتمال جذب شدن به سمت او بیشتر است. ازدواج با همکار و کسی که در یک محیط با ما کار می کند می تواند چالش هایی را به دنبال داشته باشد اما اگر آگاهانه با آن روبرو شد چندان بد نیست.

مزایای ازدواج با همکار

اگر می خواهید بدانید که چرا ازدواج با همکارتان از نظر ما ایده ی بدی نیست با ما در این مقاله همراه باشید:

1. از همدیگر شناخت کافی دارید:

 شما زمان زیادی را با همکارتان در محیط کار سپری می کنید بنابراین به نظر می رسد که شناخت کافی از یکدیگر داشته باشید. شما نسبت به اخلاق کاری، ایدئولوژی، سلیقه و خیلی چیزهای دیگر از همدیگر آگاهی دارید.

ازدواج با همکار

2. شما نسبت به تمایلات حرفه ای یکدیگر شناخت دارید:

 زمانی که با یکدیگر کار می کنید با علایق و اهداف کاری یکدیگر آشنا می شوید. اگر احساس کنید که در آینده این اهداف ممکن است توازن زندگی متاهلی شما را به هم بریزد مطابق با آن تصمیم می گیرید. این امر ضروری است که بدانید فردی که قرار است با او ازدواج کنید بیشتر تمایل به کارش دارد یا خانواده. شما میتوانید برای اطلاع از ویژگی های همسر خوب کلیک کنید.

 

3. زمان های بیشتری را با هم می گذرانید:

 متاسفانه زندگی های پرمشغله امروزی این فرصت را به زوجین نمی دهد که زمان بیشتری را با هم سپری کنند زیرا هر کدام از زوجین به دلیل مشغله کاری زمان زیادی را با کار مشغولند. این در حالی است که این نوع ازدواج این مشکل را حل کرده است زیرا شما می توانید در کنار هم ناهار بخورید و اوقات  بیشتری را با هم سپری کنید. به عبارت دیگر شما می توانید تمام روز همسرتان را در کنار خود داشته باشید!!

4. می توانید از نظر حرفه ای به یکدیگر کمک کنید:

 هیچ کس به جز همکار شما نمی تواند شغل شما را درک کند. وقتی با همکارتان ازدواج می کنید در واقع مشاورتان در زمینه کاری را هم انتخاب کرده اید. آنها می دانند شما چگونه کار می کنید و به ارتقای شغلی شما کمک می کنند. به علاوه آنها از زندگی حرفه ای شما نیز مراقبت می کنند بنابراین شما می توانید روی شغلتان متمرکز شوید. شما میتوانید مقاله معیارهای ازدواج موفق را مطالعه کنید.

5. فرزندانتان نیز احساس راحتی می کنند:

 با وجود داشتن فرزند زمانی که در یک محیط کار می کنید به راحتی می توانید آنها را مدیریت کنید. خیلی از مشاغل مجموعه هایی را در نظر گرفتند در نتیجه شما می توانید فرزندانتان را ببینید.

6. شما تعهد حرفه ای همسرتان به شغلش را درک می کنید:

 تنها یک همسر همکار می تواند تعهد کاری شما به شغلتان را درک کند. زمانی که شما با همکارتان ازدواج می کنید هرگز احساس گناه نسبت به اهمیت دادن به کارتان نمی کنید. آنها همیشه شما را به متعلق بودن به زندگی حرفه ایتان ترغیب می کنند.

اگر به همکار خود علاقه مند شده اید چند نکته را باید مد نظر قرار دهید:

1. خطرات این نوع ازدواج را در نظر بگیرید (تمام جوانب این نوع ازدواج را در نظر بگیرید):

قبل از اینکه منطبق با احساساتتان عمل کنید لازم است به خطرات این نوع ازدواج فکر کنید. خیلی از افراد همکاران خوبی برای همدیگر در محیط کار هستند اما داشتن روابط چندگانه با یک نفر تضاد علایق را ایجاد می کند که حل کردن ان مشکل است. همچنین به لحاظ اعتبار شغلی هم خطراتی وجود دارد. به عبارتی به زندگی حرفه ای شما هم ممکن است خدشه وارد شود خصوصا اگر کیفیت رابطه زناشویی شما خوب نباشد. بعضی همکاران شما ممکن است بر این عقیده باشند شما روابط زناشویی خود را اولویت قرار می دهید. مقاله موانع ازدواج را ار دست ندهید.

2. ضوابط کاریتان را در خصوص این نوع ازدواج بررسی کنید:

 قبل از اینکه به فکر ازدواج با همکارتان بیفتید ببینید قوانین و ضوابط شغلیتان در خصوص ازدواجتان به چه صورت است. بعضی مشاغل قواعد سختگیرانه ای در این خصوص  دارند. اگر ازدواجتان در تضاد با قوانین شغلیتان است از خودتان بپرسید آیا واقعا این ازدواج ارزشش را دارد؟

3. در محیط کار مانند دو همکار با هم باشید:

درنظر گرفتن این مسئله برای هر دوی شما خیلی مهم است که بدانید فارغ از هر نسبتی که با هم دارید در محیط کار فقط دو همکار هستید روابط عاشقانه تان را وارد محیط کار نکنید. لطفا مقاله ملاک های انتخاب همسر را بخوانید.

4. از ازدواج با مدیر یا رئیس و یا زیردستتان جدا خودداری کنید:

 تحقیقات نشان می دهد پیامد ازدواج با مدیر یا کسی که به لحاظ موقعیت شغلی پایینتر از شماست پیامدهای خوبی را در پی نخواهد داشت. دلیل این امر این است که تضاد منافع در رابطه شما به شدت خود را نشان می دهد. چنانچه تصمیم به چنین ازدواجی گرفتید حتما انتقالی بگیرید و محیط شغلی خود را از نامزدتان جدا کنید. 

5. رئیس خود را در جریان ازدواجتان قرار دهید:

اینکه رئیس یا مافوق شما در جریان ازدواج شما قرار بگیرد به او این امکان را می دهد تا تصمیمات آگاهانه ای را اتخاذ کند. ممکن است رئیستان ترجیح دهد شما در یک قسمت با هم کار نکنید. این که دوست داشته باشید رئیس یا مافوق شما در جریان ازدواج شما قرار بگیرد  به نوع شغل، ضوابط حاکم بر شغلتان و میزان اعتماد شما به همکارانتان برمی گردد.

6. حد و مرزها را مشخص کنید:

این موضوع خیلی مهم است که بین کار و روابط زناشوییتان حد و مرز قائل باشید. این امر اول از همه زندگی را برایتان آسان می کند و به اطرافیان آسیب کمتری وارد می شود. اجازه ندهید مسائل و مشکلات کاری  به رابطه زناشوییتان وارد شود و برعکس.

اگر ازدواج ما با همکارمان به شکست انجامید چه کنیم؟

بدیهی است که همه آشنایی هایی که در محیط کار شکل می گیرد و به ازدواج ختم می شود پایان خوشی نداشته باشد و ممکن است به جدایی ختم شود. چنانچه شما و همسرتان تصمیم به جدایی گرفتید خود را برای این امر آماده کنید. در نظر داشته باشید که این فقط شما و همسرتان نیستید که با این مسئله درگیرید بلکه کل محل کارتان و آینده محیط کاریتان نیز متاثر از انتخاب شما برای جدایی است.

جدایی تلخ و دردناک است اما شما باید در مواجهه با آن گشاده برخورد کنید. به همکارانتان بگویید که تصمیم به جدایی دارید اما همچنان به عنوان یک همکار خوب در کنار هم به کار خود ادامه خواهید داد. از شریک زندگیتان هم بخواهید که مانند شما رفتار کند. چنانچه به این نتیجه رسیدید که کار کردن در یک محیط کاری برای هر دویتان ناخوشایند و دشوار است بهتر است انتقالی بگیرید یا شغلتان را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *