دسامبر 5, 2023

 ناصر ملک مطیعی/ ناصر ملک مطیعی بازیگر / ناصر ملک مطیعی عکس /ناصر ملک مطیعی بیوگرافی / ناصر ملک مطیعی سینما

به تازگی یک مجموعه مستند با عنوان خانه های نورانی با محوریت تبلیغ و ترویج روضه داری های سنتی ایران در مناسبت‌ های خاص از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

این مستند در روزهای گذشته تصاویری از ناصر ملک مطیعی، بازیگر پیش از انقلاب را به همراه صحبت‌هایی از دوستان و چهره‌های معروف درباره او به روی آنتن برد. ولی با واکنش شدید امیرعلی ملک مطیعی، پسر این بازیگر فقید همراه شد که بعد از انقلاب ممنوع الکار بود.

راضی نیستم حتی یک فریم از پدرم را در صدا و سیمایتان پخش کنید!

امیرعلی ملک‌مطیعی فرزند این بازیگر در بخشی از یادداشت خود در واکنش به این اتفاق و با اشاره به جلوگیری از پخش دو گفتگوی ناصر ملک‌مطیعی از صداوسیما نوشت:

چطور وقتی ناصر ملک مطیعی زنده بود، نفس می‌کشید و منتظر دیدن گفتگوهایش در تلویزیون بود تصویرش را پخش نکردید؟! نامش را بر زبان نیاوردید؟!

حالا که دق مرگش کردید تصویرش را پخش می‌کنید‌؟! به عنوان فرزند ناصر ملک مطیعی، به عنوان کسی که شاهد اشک های ناصر ملک مطیعی به دلیل رفتار ناجوانمردانه صدا و سیمای میلی با او بود، راضی نیستم حتی یک فریم از پدرم را در صدا و سیمایتان پخش کنید!

با خودتان فکر نکنید حالا که ملک مطیعی نیست می‌توانیم به نفع خودمان مصادره اش کنیم‌! نه‌! نمی توانید‌! ناصر ملک مطیعی با «‌شماها » نبود‌! با «‌مردم‌» بود. از «‌شماها‌» نبود ! از «‌مردم‌» بود‌…

اگر امروز هم زنده بود در کنار «‌مردم‌» بود‌، نه در کنار «‌شماها‌»‌! اگر هم به آن دو برنامه آمد به عشق «‌مردم‌» آمد، به احترام «‌مردم‌» آمد نه به خاطر «شماها».

تنها فیلم ناصر ملک‌مطیعی بعد از انقلاب

در سال ۹۶ جلوگیری از پخش دو گفتگوی ناصر ملک مطیعی در دو برنامه «من و شما» و «دورهمی» حواشی بسیاری به دنبال داشت. و مدیران صدا و سیما عدم تایید حضور او را دلیل این تصمیم دانستند؛ مصاحبه‌هایی که با گذشت شش سال هنوز پخش نشده‌اند.

ناصر ملک‌مطیعی پس از ۳۵ سال دوری از سینمای ایران، سرانجام در سال ۱۳۹۲ در فیلم نقش نگار ساخته علی عطشانی بازی کرد.

این تنها حضور او روی پرده سینما بعد از انقلاب به جز نقش کوتاهش در فیلم برزخی ها ساخته ایرج قادری بود که نامی از او در تیتراژ فیلم نیامد و موجب سرخوردگی او شده بود.

منبع : وقت صبح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *