می 25, 2024

اردوغان اخیراً دیداری با ایلان ماسک درخصوص برخی از مسائل سیاسی و اقتصادی این کشور داشت.

تبانی اردوغان و ایلان ماسک

به گزارش تجارت امروز؛ رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در قرار ملاقات خود با ایلان ماسک، مالک شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس و همچنین ایکس (توییتر سابق)، از ماسک خواست تا ترکیه را مقصد بعدی محل احداث کارخانه خودروهای الکتریکی تسلا انتخاب کند.

اردوغان در دیدار روز یکشنبه خود با ماسک، «پیشرفت‌های تکنولوژیکی آنکارا و همچنین چشم انداز ترکیه دیجیتال و استراتژی ملی هوش مصنوعی (ترکیه)» را تشریح کرده است. اردوغان علاوه بر درخواست از ماسک برای تاسیس کارخانه بعدی تسلا در ترکیه، همچنین گفت: فرصت‌های دیگری برای همکاری با اسپیس ایکس ممکن است از طریق اقدامات انجام شده و به عنوان بخشی از برنامه فضایی ترکیه انجام شود.

این کارآفرین آمریکایی هنوز درباره نتایج مذاکرات اظهار نظری نداشته است. وی روز یکشنبه در حالی که پسرش را در بغل داشت، در حال ورود به ساختمان آسمان خراش دولت ترکیه در مقابل مقر سازمان ملل متحد در نیویورک آمریکا دیده شد.

بر اساس گزارشات منتشر شده، تسلا در حال حاضر شش گیگاکارخانه در ایالات متحده، آلمان و چین دارد و همچنین هفتمین کارخانه آن در مکزیک در دست احداث است. ماسک پیش از این در سال جاری میلادی خبری را برمینای این که این خودروساز تا پایان سال ۲۰۲۳ احتمالاً کشوری را برای کارخانه تولید اصلی بعدی خود انتخاب خواهد منتشر کرد. پس از دیدار ماسک با نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در ایالات متحده در ماه ژوئن و تأکید بر سرمایه گذاری قابل توجه در هند، شرکت تسلا نسبت به ساخت کارخانه‌ای در این کشور برای تولید مدل ارزان قیمت خودروهای برقی خود ابراز علاقه کرد.

پایان مطلب/س.آ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *