جولای 23, 2024


به گزارش اقتصادآنلاین؛ اگر تصمیم گرفتید پس از شکست آقای ترامپ در سال ۲۰۲۰ کمتر به او توجه کنید تا سلامت عقل خود را حفظ کنید، ممکن است تعجب کنید که چگونه می تواند چنین باشد. احزاب معمولاً به بازنده‌ها نمی چسبند. آقای ترامپ جمهوری خواهان را در انتخابات میان دوره ای ۲۰۱۸ و انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به شکست رساند. پس از اینکه او حامیان خود را تشویق کرد تا «دزدی را متوقف کنند»، برخی از آنها وارد کنگره شدند و در نتیجه یک افسر پلیس بر اثر سکته مغزی جان باخت و چهار نفر خودکشی کردند. از آن زمان او نیز مسئول تجاوز جنسی شناخته شد. آیا واقعا حزب جمهوری خواه دوباره او را نامزد خواهد کرد؟

بله، احتمالا این کار را خواهد کرد. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰، فکر کردن به جنبش ترامپ به عنوان یک تسخیر خصمانه حزب تا حدودی منطقی بود. در سال ۲۰۲۳ دیگر اینگونه نیست. او نامزد پیشتاز است زیرا بخش بزرگی از جمهوری خواهان واقعاً او را دوست دارند. حامیان او اکنون شش سال است که در کمیته ملی جمهوری خواهان هستند. بیش از نیمی از جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان برای اولین بار از سال ۲۰۱۶ و زیر پرچم آقای ترامپ انتخاب شدند. تقریباً همه جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان و سنا که حاضر به صلح با او نشدند کنار رفته یا بازنشسته شده‌اند. از ده عضو مجلس نمایندگان که در ژانویه ۲۰۲۱ به استیضاح ترامپ رای دادند، تنها دو نفر هنوز آنجا هستند. تعداد آنها در گروه خود به بیش از ۱۰۰ به ۱ رسیده است.

مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ نیز بهتر از سال ۲۰۱۶ یا ۲۰۲۰ سازماندهی شده است. تحلیل ما از انتخابات مقدماتی نشان می دهد که شکست او چقدر سخت خواهد بود. او پیشتازی خیره کننده ای دارد: نظرسنجی برای اکونومیست توسط یوگاو نشان می دهد که رای دهندگان مقدماتی جمهوری خواه با ۳۳ واحد درصد، آقای ترامپ را به آقای دیسانتیس ترجیح می دهند. او همچنین پیشتازی بزرگی در تأیید جمهوری خواهان منتخب دارد، که معمولاً پیش بینی خوبی برای آنچه اتفاق خواهد افتاد، هستند. در سال ۲۰۱۶، آخرین باری که آقای ترامپ در انتخابات مقدماتی شرکت کرد، در انتخابات مقدماتی اولیه با حمایت بسیار کمتری از اکنون پیروز شد.

هنوز هم رای دهندگان جمهوری خواهی وجود دارند که خواهان جایگزینی هستند. سهم ۵۸ درصدی او در نظرسنجی به این معنی است که رویکرد نزدیک به نیمی از رای دهندگان اولیه برای انتخاب شخص دیگری باید باز باشد. با این حال، دشواری های هماهنگی مخالفان آقای ترامپ دلهره آور است. افراد نزدیک به کمپین ترامپ به طور خصوصی می گویند که هرچه تعداد نامزدهای بیشتری وارد انتخابات مقدماتی شوند و میدان را تقسیم کنند، برای نامزد آنها بهتر است. برخی از کمک‌کنندگان بزرگ به نامزدهای غیر از ترامپ پول می‌دهند، مشروط بر اینکه پس از انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی، اگر از آنها خواسته شود، از ادامه کمپین خارج شوند. ایده، مهندسی وحدت حول یک نامزد واحد غیر ترامپ است، درست همانطور که دموکرات‌های تشکیلاتی در سال ۲۰۲۰ حول جو بایدن متحد شدند تا جلوی برنی سندرز، یک چپ‌گرا را بگیرند. با این حال، مانورهای پشت سر هم توسط بزرگان حزب، کمتر علیه آقای ترامپ کار می کند، اما به این دلیل ساده که او تشکیلات جمهوری خواه است.

نحوه تقاطع تقویم اولیه و پرونده های حقوقی معلق علیه آقای ترامپ کابوس وار است. محاکمه او برای جعل سوابق در نیویورک اندکی پس از سه شنبه بزرگ، زمانی که بیش از دوازده ایالت رای می دهند، آغاز خواهد شد. نه این پرونده و نه هیچ یک از تحقیقات دیگری که او با آن مواجه است احتمالاً تا پایان دوره مقدماتی حل و فصل نخواهد شد. بنابراین ممکن است نامزد یکی از دو حزب بزرگ در زمانی که اسمش بر روی برگه رای است، مورد اتهامات کیفری قرار گیرد. آمریکا قبلاً روسای جمهور بد رفتاری داشته اما هرگز کسی را نداشته که در یک محاکمه جنایی نیز متهم باشد.

ممکن است فکر کنید که در این مرحله، تعداد زیادی از رای دهندگان، آقای ترامپ را ترک خواهند کرد. شاید. اما هنگامی که در اوایل سال جاری، هیئت منصفه متوجه شد که او ۳۰ سال پیش یک زن را مورد آزار جنسی قرار داده، این موضوع هیچ تاثیر قابل اندازه گیری بر تعداد نظرسنجی های او نداشت. به نظر می رسد که آقای ترامپ در متقاعد کردن رای دهندگان جمهوری خواه که قربانی واقعی اوست، ماهر است. دموکرات‌ها و بسیاری از متحدان آمریکا فکر می‌کنند که آقای ترامپ تهدیدی برای دموکراسی است (همانطور که این روزنامه فکر می‌کند). کمپین او در حال حاضر این اتهام را به اتهام زننده برمی‌گرداند: «انتخابات ۲۰۲۴ تعیین خواهد کرد که آیا ما می‌توانیم جمهوری خود را حفظ کنیم یا آمریکا در برابر نیروهای تاریک استبداد تسلیم شده است». کسانی که می پذیرند که این ها مخاطرات هستند، احتمالاً نقص های بی شمار و آشکار آقای ترامپ را نادیده خواهند گرفت.

پس تصور کنید که نوامبر ۲۰۲۴ است و آقای ترامپ و پرزیدنت بایدن در حال انجام یک مسابقه مجدد هستند – اولین بار از زمانی که دوایت آیزنهاور، آدلای استیونسون را در دهه ۱۹۵۰ شکست داد. آیا آقای ترامپ می تواند برنده شود؟

انتخابات سراسری قطعا نزدیک خواهد بود. کالج انتخاباتی یک برتری جزئی به جمهوری خواهان می دهد. آخرین پیروزی یک طرفه مربوط به ۴۰ سال پیش است. از آن زمان، آمریکا به طور مساوی از نظر سیاسی تقسیم شده است، زیرا رای دهندگان به ندرت سمت خود را تغییر می دهند. آقای بایدن دارای برخی نقاط قوت است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، اما هیچ کس تصور شگفت‌انگیزی از او ندارد. اگر کشور وارد رکود می شد، شانس آقای ترامپ بیشتر می‌شد. برخی از تاکتیک‌های مطرح شده پس از دوره ابتدایی با هدف متوقف کردن او، مانند نامزدی شخص ثالث، بوی ناامیدی می‌دهد: آنها به راحتی می‌توانند نتیجه معکوس داشته باشند و او را بیشتر تقویت کنند.

پریما دونالد

همه اینها به این معنی است که شما باید این احتمال را جدی بگیرید که رییس جمهور بعدی آمریکا کسی باشد که غرب را از هم جدا کند و ولادیمیر پوتین را خوشحال کند. کسی که نتایج انتخابات را تنها در صورت پیروزی می پذیرد که برنده باشد و اراذل و اوباشی را در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ وارد کاپیتول شدند، شهید می خواند و می خواهد آنها را ببخشد. کسی که برای مخالفت با آقای بایدن، نکول بدهی ملی را پیشنهاد کرده است. و او به دلیل نقض قوانین کیفری تحت تحقیقات متعدد قرار دارد تا به پرونده خود، تجاوز جنسی را هم اضافه کند. هرکسی که به آمریکا، دموکراسی، محافظه کاری یا نجابت اهمیت می دهد، باید امیدوار باشد که آقای دیسانتیس یا یکی از دیگر نامزدهای جمهوری خواه غیر ترامپ بتواند از احتمالات سرپیچی کند و او را شکست دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *